Zegarki komunijne
Artykuł

Zegarek na komunie jako pamiątka na całe życie

Pierwsza komunia jest wzniosłym wydarzeniem. W inny sposób przeżywają ją dorośli, trochę inaczej główni uczestnicy- dzieci, które do niej przystępują. Każdy z komunijnych gości chciałby obdarować młodą osóbkę w tym wyjątkowym dniu prezentem, który będzie z nią już całe życie, przywołując na usta uśmiech związany z miłymi wspomnieniami.

Trudny orzech do zgryzienia

W dzisiejszych czasach, kiedy posiadamy dostęp w zasadzie do wszystkiego, dzieci mają naprawdę wiele. Kiedy kupujemy dzieciom w rodzinie prezenty, najczęściej wymaga to konsultacji z samym zainteresowanym lub jego rodzicami. Żeby trafić w gust młodej osoby i nie zdublować prezentu z tym, co już ma to naprawdę spore wyzwanie. Dziesięciolatkowie to dzieci w przełomowym wieku, odchodzą już od bycia maluszkami, zaczynają czuć się jak dorośli i raczej nie interesują ich już lalki, klocki czy inne zabawki. Dlatego wybierając prezent musimy ominąć sklep z zabawkami, a najlepiej udać się do zegarmistrza. Dobre zegarki na komunię to zawsze trafiony pomysł na prezent, zwłaszcza dla młodej osoby, która chce poczuć się doroślej.

Zegarek i komunia – to od wielu lat dwa nierozłączne pojęcia

Zegarki komunijne, jako prezenty od długiego czasu, w zasadzie odkąd na komunie zaczęło się kupować prezenty, uchodzą za jeden z najlepszych podarunków, jakie możemy dziecku ofiarować. Pomimo wielu zmian, jakie w międzyczasie zaszły na świecie jest to niezmienne. Zegarek jest prezentem eleganckim, praktycznym i bezsprzecznie dzieci na niego czekają.

Jaki model wybrać?

Modeli zegarków komunijnych, jest naprawdę wiele. Różnią się kolorami, wielkością, szerokością paska, funkcjami. Po pierwsze wybór modelu uzależniamy od tego, czy jest on przeznaczony dla chłopca, czy dla dziewczynki. Kolejnym aspektem, nad którym musimy się zastanowić, jest to, czy chcemy podarować zegarek klasyczny jak np. zegarek Certina DS CAIMANO GENT PRECIDRIVE C035.410.11.012.00 (C0354101101200) charakteryzujący się wspaniałym kolorem i olbrzymią precyzją wykonania, czy zegarek damski Lorus R2383MX9 na pasku z tworzywa sztucznego, a może lepszym pomysłem będzie kupno zegarka elektronicznego takiego jak zegarek Casio G-SHOCK G-7700-1ER (G77001ER) albo elektroniczny zegarek dziecięcy Lorus R2379HX9 wyposażony w wiele funkcji dodatkowych, takich jak stoper i podświetlenie wyświetlacza.

Wybór zegarków w kategorii komunijnej jest naprawdę spory, nie musimy się jednak ograniczać, szukając wyłącznie wśród zegarków dla dzieci. Ciekawym rozwiązaniem jest także podarowanie zegarka już całkiem „dorosłego”. Można opatrzyć go stosownym do okazji grawerunkiem, tak żeby upamiętnić okazję, z jakiej został podarowany, które dziecko będzie nosić, kiedy będzie już starsze. Stanowi to bardzo dobre rozwiązanie, kiedy podarowany zegarek jest wartościowy. Obdarowany w starszym wieku na pewno w należytym stopniu doceni i będzie dbało o prezent, jednak już zawsze będzie wiedzieć, że otrzymał go z okazji pierwszej komunii.