zegarki dziecięce
Artykuł

Jak nauczyć dziecko korzystać z zegarka

Dorośli, którzy na co dzień zajmują się wychowaniem dzieci, powinni pomyśleć w pewnym momencie o tym, aby nauczyć je obsługi zegarka. Co prawda nie jest to zbyt skomplikowana czynność, jednak najmłodsi milusińscy często sobie z tym nie radzą, a co za tym idzie, potrzebują wsparcia ze strony rodziców. Warto im je zapewnić, aby dzieci nie uczyły się na własną rękę, ponieważ wtedy najłatwiej o popełnianie prostych błędów. Starsze dzieci zwykle nie mają problemów z odczytywaniem godziny na zegarku, jednak młodsze często napotykają na różne przeszkody.

Od czego rozpocząć naukę?

Naukę obsługi zegarka dziecięcego powinno rozpocząć się od tego, czy dziecko umie rozróżniać cyfry oraz liczby. Jeśli sobie z tym radzi, wtedy można pokazać mu zegarek dziecięcy i spróbować nauczyć go obsługi takiego sprzętu. Ciekawym przykładem może być zegarek Ice Watch Ice Duo Chic Small. Dzieci lubią się na nim uczyć, ponieważ posiada ciekawy wygląd, jest bardzo nowoczesny i atrakcyjny dla potencjalnego odbiorcy.

Rodzice powinni wytłumaczyć dzieciom, kiedy panuje dzień, a kiedy zapada noc. Dzięki temu rozpoznawanie godzin będzie szło im dużo lepiej. Dzieci muszą też wiedzieć, co w praktyce oznacza pojęcie „wcześnie”, a kiedy jest „późno”. Posługiwanie się takimi słowami sprawi, iż operowanie zegarową tarczą z czasem nie będzie dla dziecka żadnym kłopotem.

Przejście do kolejnego etapu nauki

Jeśli dziecko nauczy się podstaw, można zacząć uczyć je pełnych godzin. Idealnym rozwiązaniem będzie w tym przypadku zegarek Ice Watch Ice Glam. Dzieciom należy wytłumaczyć przede wszystkim rozstaw wskazówek. Najlepiej zrobić to, jeśli dłuższa wskazówka będzie wskazywała cyfrę 12, a krótsza jakąś godzinę. Wtedy dziecku tłumaczy się, iż w danym momencie jest taka godzina (nie należy pomijać również uzasadnienia takiego stanu rzeczy). Taką czynność można powtarzać przy kolejnych godzinach, aż dziecko wszystko zrozumie. Zegarki dziecięce są od tego, aby najmłodsi mogli nauczyć się ich bezproblemowej obsługi, tak aby potem zakładać je np. do szkoły lub na podwórko. Rodzice powinni wytłumaczyć również swoim pociechom takie zagadnienia, jak:

  • 15 po dziesiątej itd.,
  • za dwadzieścia dziewiąta itd.

Jeśli dziecko nabędzie takie umiejętności, wtedy cała nauka zostanie zakończona sukcesem. Kupując odpowiedniej jakości zegarki dla chłopców lub też zegarki dla dziewczynek, na pewno nauka przebiegnie sprawnie.

Pochwały jak najbardziej wskazane

Podczas nauki obsługi zegarka dzieci należy chwalić, ponieważ wiele to dla nich znaczy, a w konsekwencji prowadzi to do tego, iż dzieci uczą się zdecydowanie szybciej. Na najmłodszych nie można się denerwować, w końcu każdy czegoś się w życiu uczył i nie zawsze wszystko musi wychodzić już na samym początku. Jeśli rodzice szukają dla swoich pociech najlepszych zegarków dziecięcych do nauki, warto przyjrzeć się takim modelom jak: Ice Watch Ice Glam Pastel lub też Ice Watch Ice Glitter. To niedrogie produkty, które spodobają się dzieciom i będą sprzyjać ich nauce obsługi zegarka.